21.08.16

Nutně-přečíst-hned-teď #3

Tak jsem si napůjčovala nějaké knihy, které se budu snažit co nejdříve přečíst. Vtipné je, že si od kamarádů něco půjčím a za dva dny půjdu do knihovny. Je vám určitě jasné, které knihy budou mít přednost.
Je to se mnou vážně těžké.

Nemluvě o tom, že mám ještě nějaké půjčené a rozečtené z dřívějška. A ty vám sem nebudu dávat, protože bych konečně nějaké to Nutně-přečíst-hned-teď chtěla zvládnout.

Tak jdeme na to.

MIROSLAVA VARÁČKOVÁ. Adaptace


     Se slovenskou literaturou mám pramalé zkušenosti. Četla jsem pouze Knihu o hřbitově, která byla výborná (dala jsem pětihvězdičku). Slovenské autory já nečtu. Ani Dominika Dána. 
    Dystopie čtu. Aspoň někdy. A některé mě baví. A teď tu je dystopie od slovenské autorky. To prostě musím zkusit, i kdybych nechtěla!
    Někomu se to líbí, někdo na to nadává. Já si upřímně myslím, že k tomu budu mít výhrady. Takže mám převážně negativní očekávání, může se tedy stát, že mě to bude bavit. 
    Po pár minutách koukání na knížku. Tyjo, já mám fakt strach, že to bude pitomé.


MAGGIE STIEFVATER. Osudný polibek


    Od Maggie Stiefvater jsem nečetla ani jednu knížku. Ona mě skoro žádná pořádně nezaujala. Tahle byla první. A určitě ne kvůli svému patetickému názvu, ten mě spíš odrazuje, ale hodnocení přátel na goodreads ten dojem vylepšují. A když tomu Vojta dá čtyřhvězdičku, tak to prostě musí být dobré, ne? Chtěla jsem napsat, že mě na druhou stranu děsí to, že se u nás nevydá druhý díl, ale naštěstí jsem si tuto informaci ověřila a druhý díl bude. Já se prostě nemám čeho bát. 
    Jen doufám, že tohle nebude knížka s poetickým jazykem, který autorka prý používá, na to bych asi úplně neměla náladu. Ale má to velká písmenka a to je hnedka základem úspěchu.

ANNABEL PITCHER. Kečupová mračna


    Pamatuju si dobu, kdy tohle četl snad každý bloger. Některým se to hodně líbilo a někteří tomu dali jen jednu hvězdičku.
     V tuto chvíli budu asi hodně povrchní. Hodně se mi líbí ten paperbackový formát, který bude parádní do mhd. A zvláště když mám Vojtovo kávové vydání. Na to můžu vylít čaj a pořád to bude ok.
    Je to epistolární román, ve kterém je mnoho přímé řeči, jak jsem zjistila rychlým prolistování. Takže je to takový rádoby epistolární román. 
    Říká se, že se to čte dobře a rychle, tak snad to bude pravda. Musím říct, že se těším, protože snad si během čtení vzpomenu, co Freckles na té knížce tolik vadilo. Její recenzi číst nebudu, aby mě neovlivnila! 


SARAH J. MAAS. Skleněný trůn


     Tak tohle má být pecka. A je to hlavně nejstránkovitější kniha z dnešního výčtu. 
   Už od začátku mě zajímalo, jestli je to fakt tak dobré, jak všichni říkají. Naštěstí se objevily i nějaké ty záporné ohlasy, takže se snažím zdržet nějakého předčtecího názoru. I když to moc nejde. Na první pohled to vypadá jako jakási variace na Hru o trůny a Hunger Games. Dva fenomény v jednom.
    Po chvilce hlubokého zamyšlení. Tyjo, to jsou dvě knížky, které se mi fakt líbily. Hmm! Představte si takové protáhlé labužnické "Hmm!".
    Škoda, že mě od autorky láká více Dvůr trnů a růží.


Myslím, že čtyři knížky budou opravdu stačít. 

Ani se vás nebudu ptát, jestli jste nějakou z těchto knih četli. Mně je jasné, že určitě ano. Někdo i všechny.
To jen já čtu všechno tak pozdě.

Pokud si myslíte, že bych se měla nějakému titulu stoprocentně vyhnout, tak mě varujte včas, než budu zoufalstvím mlátit hlavou do zdi.

Mějte se pěkně a hodně čtěte!

11 komentářů:

 1. Já nevim, podle mě je Skleněný trůn prostě mnohem lepší než Dvůr :D
  Jinak z Adaptace mám podobně smíšené pocity, čeká na mě od února :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neříkej mi to, já pak začnu mít o Trůnu vysoká očekávání! :o) Ale dle anotace mě spíš láká ten Dvůr, no, i když to má asi víc negativních recenzí. :)
   NO u Adaptace mám obavy, že ji ani nedočtu, ale to jen předbíhám, protože jsem tu knížku ještě neotevřela. :o)

   Vymazat
 2. Já bych si Adaptaci chtěla přečíst proto, že je od slovenské autorky. Jinak od toho ale nic zvláštního nečekám. :D
  Mně se ten Osudný polibek líbil. Hodně. I když třeba to autorčino Mrazení (nebo jak se to jmenuje...) mě nebavilo. Ale fakt vyjde ten druhý díl? Argo to odkládá už snad dva roky, na svých stránkách to vyhodili z připravovaných knih, tak se mi tomu ani nechce věřit. :D
  Mě u Kečupových mračen strašně štvala ta hrdinka. A celkově mě to moc nebavilo. Bylo to takové o ničem.
  Tak já mám Skleněný trůn ráda, ale nedovedu si představit, že tobě se to bude líbit. :D Ale kdo ví. Jsem zvědavá, co na to povíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta slovenská literatura je taková exotická, že? To člověk tady běžně nečte. :o)
   V edičním plánu Arga tam je ten druhý díl uveden. Ale je možné, že máš třeba aktuálnější informace. Ale kdyby to nechtěly vydat, dají to do edičáku? To bude jistě ještě velké překvapení! :)
   Mě v Kečupových mračnech zaujal první odstavec. :)) Dobrá, může to být tedy další nedočtená kniha. :)
   O Skleněném trůnu ti dám vědět určitě. Zatím jsem kolem strany 50 a zatím nejsem nadšená. :D

   (Jsem to zapomněla dát Tobě přímo jako odpovědět, achjo. :D )

   Vymazat
  2. Vlastně ne. A už vůbec ne přímo v té slovenštině, to je bída. :D
   Tak jsem to teď zkoumala, někdo se u nich v komentářích ptal, jak to s knihou bude. A prý nevyjde kvůli nízkým prodejům prvního dílu. :( Přitom já třeba s koupí čekala, jestli ten další díl vydají. Tak aspoň vidím, že jsem se rozhodla dobře, si to v té češtině nekoupit. :/
   Tak uvidíš, třeba se ti to bude líbit celé. :)
   A podle mě ani nebudeš. :D Ale kdo ví. :D

   Ha, to se mi občas taky stane. :D

   Vymazat
  3. Tak hlavně, že si ji dali přímo do edičního plánu, že. Tak to je hloupé tohle, já se docela těšila. No nic, doufám, že mě teda ten první díl nebude bavit, aby mě to nemrzelo. :D
   Tak jsem zatím jen na začátku, je tam seznamování s prostředím a postavami, čekám, že se to pořádně rozjede. :o)

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Kečupová mračna mě už delší dobu lákají, Skleněný trůn se mi moc nelíbil, tedy jeho pokračování (jednička byla fajn..). Naopak Dvůr trnů a růží byl skvělý! :D

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já teď čtu Skleněný trůn a docela mě baví (docela dost, ale pssst, stydím se za to :D). Na Dvůr jsem zvědavá, otázka je, kdy se k němu dostanu. :)

   Vymazat
 5. Adaptace super, pre mňa skvelé prekvapenie. Od Mirky som myslím nič iné nečítala, takže to bola trochu neznáma, naviac spočiatku nedôvera, predsa len slovenská autorka a píše o dystopii? Ale predsudky išli stranou a nakoniec také príjemné čítanie. To Kečupové oblaky ma v určitých veciach vyslovene sklamali aj keď to vo výsledku nebola tak zlá kniha. Ale ani dobrá. Priemerná YA by som povedala :D. Ale veľmi sa mi páčila malá sestra hlavnej hrdinky. A Trón zo skla ma tiež prekvapil. Pretože som od toho nič nečakala a podobne ako Metalurg od Sandersona som to nakoniec hltala a cítila sa opäť ako teenagerka, ktorá nepotrebuje žiaden duchaplnejší príbeh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak uvidím, jako bez nějaké vlastní zkušenosti to nehodlám kritizovat a odsuzovat. Ty předsudky mám, a měla bych je, i kdyby to psal český autor, i když by to měla být kvalitativně stejná literatura jako zahraniční.
   Trůn ze skla mě baví, už jsem cca na straně 170. Já čekala, že na to budu nadávat, ale fakt mě to baví. :)

   Vymazat