01.01.16

Doháněčka 2015 #20 - #31

Koncem roku jsem vůbec neměla náladu něco sepisovat. Takže poslední dny shrnu na jednu hromadu. A značně to urychlím.
Menší spoiler na začátek...
Mám přečtených 80 knih za rok 2015!

 #20 - #31

Ve středu 23.12. jsem už musela jít do práce. Neschopenka skončila. Ale v práci byl klid, tak to šlo. Večer jsme pak s mužem šli na Star Wars. Nejsem fanynka, takže dobrou zprávou může být, že jsem v kině neusnula. Na Štědrý den jsem vstávala docela pozdě, ještě jsem musela zaběhnout do obchodu, a pak jsem začala připravovat věci na večeři. Už druhým rokem jsem slavila Vánoce s mužem u nás doma. Bylo to fajn, nemusela jsem kvůli někomu dělat vánoční úklid! Večeřeli jsme docela pozdě, všude na netu se už objevovaly fotky dárků a my ještě nevečeřeli. Bylo to vtipné. Vánoční stromeček jsme neměli, ale dobře nám posloužil náš malý kaktus, kterého muž ozdobil alobalem. Ke štěstí nám stačí opravdu málo. A v pondělí 28. jsem opět musela do práce. A po té neschopence a Vánocích jsem byla tak zlenivělá, že mě to vstávání úplně ničilo, takže jsem toho moc nepřečetla. A jak vypadal Silvestr? V práci jsme končili o hodinu dřív, přijela jsem domů a udělala jsem chlebíčky. Chvilku jsem si četla a pak jsme si s mužem pustili Akta X. A v deset večer jsem byla už tuhá. Muž se díval dál na Akta X a pak mi jen popřál Nový rok a dal mi pusu. Já se otočila na druhý bok, ať mě neotravuje, a spala jsem dál. Ani jsme neměli přípitek. Ani jsme si nedali cheesecake, který muž pekl, takže si ho užijeme na Nový rok.


Jaro rebelů - 161/412

Tohle se čte dobře, ale nepřijde mi, že by se tam něco dělo. A někdy moc nechápu, o co tam má jít. Základní věci pobírám, ale tak nějak nechápu záměr - kromě toho, že se někdo snaží všechno ovládnout a druzí se mu to snaží překazit. Ale... Rozumíte mi, že ano? A nějak mi nesedí věk hrdinů - jsou prostě moc mladí na takovéhle věci. Jasně, je to skoro středověk, ale... Samá ale. Jak jsem psala už několikrát, tohle je pitomá napodobenina Her o trůny pro mládež. Ale fakt se to čte dobře a rychle.
51 stran.

 Arthas: Zrod krále lichů - 69/346

Arthase mám fakt ráda. Někteří záporáci jsou totiž fakt super. Začátek knížky se časově odehrává strašně rychle. V jedné kapitole jsou třeba tři skoky v čase. Na začátku je Arthas malé dítě, na straně 69 je to už mladý muž. Je mu asi 17. A mám pocit, že se mi autorka snaží Arthase zprotivit. Chová se tam totiž jak blbec. On je sice strašně hodný, ale chová se jak idiot. Kvůli jeho blbosti zemřel Invincible (na straně 69!). Invincible je jeho kůň (bohužel mi z Arthase nikdy tenhle mount nepadnul, a ani nepadne, řekla bych). V knížce je jeho jméno přeložené, ale pro mě je to vždycky Invincible a ne nějaký... Já ani nevím, jak se to přeložilo. Smutné u téhle knihy je, že vím, že Arthas umře. Takže ani nebudu překvapena. Ale budu plakat. Určitě ano. Pokud to nezahodím dřív, než mě ta kniha donutí mít z jeho smrti radost.
60 stran.


 Kukuřičný město - 70/351

Přečetla jsem první část. A vypadá to, že by to dějově mohlo začít být zajímavé. Zatím je na té knize zajímavá forma. Způsob vyprávění hlavního hrdiny. Ale moc mě to nenadchlo, nic mě nenutí číst dál. Jinak je to opravdu šílené, jak se říká. Ale myslím, že ta pravá šílenost mě ještě čeká. A docela by mě zajímalo, jestli jsou kluci v pubertě fakt tak pořád nadržení kvůli všemu. Se mi tomu snad ani nechce věřit.
38 stran.


Řeky Londýna - 103/275

Mě to baví. Opravdu ano. Ale nějak mě nic nenutí číst dál. Asi musím mít na to tu správnou náladu. Ale určitě se to budu snažit dočíst. Co nejdříve. Myslím, že na jaře má u nás vyjít druhý díl, takže do té doby to určitě zvládnu. V tuto chvíli vám o tom moc neřeknu, nepřečetla jsem totlik stran, abych se k nim měla jak vyjádřit.
22 stran.

 Naštěstí (ne)máme mléko - PŘEČTENO!

Vzala jsem si to 25., abych konečně přečetla tu 80. knihu. Věděla jsem, že to jinak do konce roku nezvládnu. Ilustrace jsou samozřejmě úžasné. A příběh je také fajn. Doporučuji. A hodně se těším na Spáčku a vřeteno, co mi doma leží. Takové knihy jsou na Doháněčky jako stvořené.
117 stran. Netopýr - 303/388

Netopýra jsem rozečetla už na konci srpna. Nebavilo mě to. Nechápala jsem, co je na té sérii tak super, že to všichni opěvují. Tak jsem si řekla, že se do toho zase pustím, protože mi bylo sděleno, že první díl této série není moc dobrý, ale ty další už ano. Už jsem v části, kde se konečně začalo něco dít. Třeba Harry začal pít, to je velký posun v ději. Dobrá, nebudu si z toho dělat srandu. Nečte se to špatně, ale je to nuda. Kromě pár pasáží. Doufala jem, že to ještě stihnu dočíst, ale ke konci roku jsem fakt nečetla. Takže až v roce 2016. Mám doma ještě další čtyři díly, tak doufám, že jsem si je nepůjčovala úplně zbytečeně.
202 stran.

A teď se dostáváme k seriálům. 

Akta X - 2x 24,25; 3x 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Asi vám došlo, že nás to začalo hodně bavit. Ta třetí série je zatím nejlepší. A ta dějová linie, která se táhne od začátku seriálu - jak se Mulder snaží dokázat, že se dělají pokusy s mimozemskou DNA a tak podobně, a jak se mu to všichni snaží překazit, se ve třetí sérii fakt rozjela. Předtím to byly dost nudné díly, teď jsou napínavé. A ve třetí sérii jsou i vtipné epizody. Dnes se musím podívat na to, co muž už viděl, ať pak můžeme pokračovat. A muž říkal, že ty díly byly napínavé, takže se těším. A doufám, že čtvrtá série bude ještě lepší.

Impastor - 1x 9,10
Dokoukala jsem sérii. Hurá!

Gilmorova děvčata - 6x 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22; 7x 1, 2, 3
Konečně jsem se donutila se podívat na poslední dvě série Gilmorek. Bylo to utrpení! Šestá série byla fakt hrozná. A začátek sedmé je ještě horší. Obě jsou na facku. Tohle jsem zvládla za tři dny, ale vztekala jsem se u toho dost. Jsem zvědavá, kdy se rozhodnu dokoukat tu sedmou, ať to mám z krku. Takový dobrý seriál to byl!

The Magicians - 1x 1
Ehm. Jsou tam prvky, které jsem viděla už jinde. A hlavní hrdina má strašný účes. A zas tak moc mě to nezaujalo. Zkusím ještě druhý díl a uvidím.

Kung Fu Panda - 1x 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Potřebovala jsem se podívat na něco milého a roztomilého. A tohle mě baví. 

How to Get Away with Murder - 2x 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
První série byla super. Druhá je už horší. Ale pořád dobrá, řekla bych. Jen je to moc hysterické, uječené, emocionální. Ale zajímá mě, jak to dopadne. Bohužel další díly budou až v únoru.

A jak to vypadalo během celého prosince?

 

Nechce se mí psát Bíglovský prosinec, protože bych se v něm opakovala, takže to shrnu tady.

Celkem přečtených knih za prosinec: 6.

Celkem přečtených stran za prosinec: 1663.

Celkem zhlédnutých epizod za prosinec: 138.

A to by bylo. Uff. Dalo to práci. 

Chci všem pořát vše nejlepší do nového roku. A hlavně hodně čtěte!
 

0 komentářů:

Okomentovat