07.10.16

Bíglové v knihovně #4

Zase jsem byla v knihovně. A samozřejmě nemám přečtené to, co jsem si vypůjčila minule.

Jsem vážně nenapravitelná.

Kdy to vše budu číst, to nemám ponětí. Počítam spíš s tím, že nedočtu skoro nic.

MARIE LU. Mladí vyvolení


Jediný první díl, který jsem si v knihovně ten den půjčila. Abych byla upřímná, nějak si nemůžu vzpomenout, proč jsem si to vlastně půjčila. Ani si moc nevybavuji nějaké recenze. Jen mám takový pocit, že jsem někde četla, že to není až tak moc špatné. Čekám od toho ... Raději od toho nebudu nic čekat. Podle velikosti písmen to vypadá, že by se to mohlo číst rychle. A to je asi jediné, co mě teďka u knih zajímá. To je takové povrchní kritérium, já vím.
Od Marie Lu jsem zatím nic nečetla, kdysi jsem měla vypůjčenou Legendu, ale tu jsem ani nestihla otevřít. 
A ta obálka je vážně ohavná. Opravdu doufám, že obsah bude o dost lepší.

CASSANDRA CLARE. Mechanický princ


První díl, Mechanický anděl, skončil zajímavě. Chci prostě vědět, jak to bude dál pokračovat. Jen mě děsí, že to má skoro 390 stran. To je strašně moc! Bojím se, že bude polovina knihy nudná, jako to bylo v prvním díle. Ať to, prosím, není nudné! Že to nebude nudné? Přinejhorším to nedočtu, že? Ale je to +5 bodů, budu se muset snažit. 
A teď jsem si vzpomněla, že tam bude milostný trojúhelník. Ach jo. Proč jsem si na to nevzpomněla v knihovně? No proč?


ERIKA JOHANSEN. Tažení do Tearlingu


Královna Tearlingu se mi líbila. Čekala jsem klasickou young adult blbinu, ale byla jsem velmi mile překvapena. Svět nejdřív působí jako středověk, takže očekáváte obyčejnou fanatsy, a pak zjistíte, že je to vlastně dystopie. Asi bych tam měla dát uvozovky. Je to taková fantasy dystopie. Nevím přesně, jak to definovat. Ale to je jedno. První díl se mi líbil, i když jsem měla jisté výhrady.
Například mě štvalo, že Kelsee nikdo nic pořádně nevysvětlí, všichni mají tajemství a ona musí sama přijít na to, co jí nikdo nechce říct. Jo, je to prostě na palici. Vztekala jsem se u toho hodně.
Dalším problémem jsou dlouhé kapitoly. Ty tak neskutečně opticky klamou a čtení prodlužují. Mám ráda knihy s krátkými kapitolami. Aspoň to nemá moc malá písmenka. Ale má to 511 stran. A tuhle knížku si prostě opravdu chci přečíst! Chci!

KIERA CASS. První


Třetí díl série Selekce. Ani nevím, jestli to můžu považovat za konec série, nebo ne. Chci vědět, jestli si po dočtení dám +5 nebo +10 bodů. Selekci a Elitu jsem přečetla rychle, tak doufám, že První na tom bude stejně. Vím, s kým America skončí, ale to je jedno. Mě zajímá fikční svět, tak doufám, že tam budou zase nějaké doplňující informace o politice a dějinách. V Elitě už něco bylo, tak snad bude autorka pokračovat i tady. A je to jediná vypůjčená kniha, co má pod 300 stran. Jak vidíte, mám toho hodně. Asi si budu muset nakázat, že každý den si budu doma alespoň jednu hodinu číst. K tomu přidat tak 30 minut čtení v mhd. To prostě musím všechno stihnout. 
No ne?
No ano.

Hodně čtěte a mějte se pěkně.

5 komentářů:

 1. To já bych si určitě nějaký ten čas našla, ale teďka ani nemám moc chuť číst. A když přijdu z práce, tak si raději pustím seriál, protože se na to nemusím tolik soustředit jako na čtení. A někdy musím zajít taky do wowka (nojo, to taky žere čas), ale naštěstí nejsem takový magor, abych to hrála pořád, Kdybych měla chuť číst, tak to všechno stihnu. Teďka čtu knížku šnečím tempem jedna strana za den.
  A u počítače máme teplo, takže se nedivím, že tu sedím pořád. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkné úlovky, jeden vypadá lákavěji, než druhý :) nevěděla bych čím začít :D Hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvládla jsem přečíst pouze První. A pak jsem všechny knihy vzala a vrátila do knihovny. :D Stejně bych je nestihla. :))

   Vymazat
 3. Mechanického princa som čítala a páčil sa mi, První čítať nemienim, ale zvyšné dve knihy by som si tiež celkom rada prečítala :D Dúfam, že sa ti budú vybrané tituly páčiť :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak pouze tu První jsem zvládla přečíst. Ke zbytku jsem se nedostala. Jen k Mladým vyvoleným a zjistila jsem, že jsem si to spletla s jinou knížkou. A nestihla jsem je samozřejmě dočíst. :o)

   Vymazat