13.09.15

Bíglovský srpen #19

Já vím, já vím. Tohle jsem měla napsat už před čtrnácti dny. Ale fakt jsem neměla náladu a energii. A vůbec se mi nechtělo.
Koncem srpna jsem byla na pracovním pohovoru a vyšlo to. Což už vlastně skoro všichni víte, protože jsem to psala na facebooku. 
Práce přišla včas, protože jsem si říkala, že pokud do konce srpna nenajdu práci, začnu se dívat po práci na pokladnách.
Píp. Píp. Píp.
Ne, rozhodně se mi nechce sedět na pokladně a pípat lidem nákup. 
Ale dobře to dopadlo. A snad mě nevyhodí během zkušební doby.

A co čtení v srpnu? Na počet knih dobré, ale na stránky nic moc. A četla jsem i nějaké komiksy. Prostě žádná sláva.

Knihy.

V srpnu jsem zvládla dočíst/přečíst devět knih. A něco i v angličtině.


Cinderella is Evil je kniha v angličtině. Má pár stran. Převyprávění pohádky o Popelce z pohledu "zlé" sestry. Nic extra, ale měla jsem radost, že jsem to zvládla přečíst. 30 stran.

Case of the Missing Pearl je moje úplně první kniha v angličtině. A s obrázky! Takové roztomiloučké a ňuňu. Prostě pro malé děti. 15 stran.

Prude & Prejudice je převyprávění Pýchy a předsudku v současnosti. Moc mě to nebavilo. Bylo to divné. Ale opět jsem ráda, že jsem to zvládla přečíst. Angličtina už tu byla pro mě trochu těžší. A zvláště u nudných dialogů. Tohle nedoporučuji. 55 stran.

Krílovnu Tearlingu jsem nakonec dočetla. Čekala jsem fakt blbinu, ale byla jsem mile překvapena. A těším se na další díl. A doufám, že bude lepší. 66 stran.

Rozhodná akce je komiks s Fantastickou čtyřkou. Bavil mě začátek, ale ten konec byl na můj vkus už dost přeplácaný. 180 stran.

Kdo je Black Panther? O tomhle superhrdinovi, který nakopal zadek Kapitánu Amerikovi, jsem nikdy předtím neslyšela. Bylo to docela zajímavé, ale trochu mi vadilo, že Black Panther zvládne úplně všechno. 138 stran.


Vítej zpátky, Franku - část 1 a část 2 se mi hodně líbilo. Dokonce jsem se u toho i smála. Znám film Punisher (natočen v 80. letech) a neměla jsem ponětí, že je to podle komiksu. Docela bych si ráda přečetla další komiksy s Frankem. 134 a 140 stran.

 Spočítej hvězdy  je krátká knížka, kterou stihnete přečíst za hodinu a pár minut. Já ji četla ve vlaku. Líbilo se mi to. Ale působilo to na mě trochu idylicky. Bylo to lehce předvídatelné. 118 stran.

Rozečtených knih mám také docela dost. Jsem se nějak nemohla udržet a musela jsem rozečítat. (Z technických důvodů sem nebudu dávat jejich obálky - nějak mi to dnes blbne a nemám náladu to řešit,)

Láska v podsvětí - přečetla jsem jen jednu kapitolu a nějak jsem si nemohla vzpomenout, proč se mi líbil první díl. Bohužel. 31 stran.

Případ ztracených duchů - kniha pro děti. Anotace byla parádní, ale pak mě to nebavilo číst. 13 stran. (Jsem si naivně myslela, že jsem toho přečetla víc, chmm.)

Hologram pro krále - kdybych to začala číst v době, kdy jsem věděla, že mám práci, tak bych to snad i přečetla. Bylo to na mě docela dost depresivní. Ale to, co jsem přečetla, se mi četlo dobře. Snad se k této knize ještě někdy dostanu. 12 stran.

Netopýr - vůbec se mi nechce sem psát to jméno autora, stejně ho všichni víte. A musím se přiznat, že mě to nebaví. Harry Hole mi moc sympatický není. Není to kniha z knihovny, takže na její přečtení nemusím spěchat. 44 stran.

Kvítek karmínový a bílý - jsem na sebe dost naštvaná, protože mě to bavilo. Ale musela jsem to vrátit do knihovny. Achjo. Docela přemýšlím nad tím, že bych si tuhle knížku koupila. 331 stran.

Celkem přečtených stran za měsíc srpen: 1307 stran.

Seriály.

Jojo, teďka se tu asi rozepíšu.

Impastor (1x03). Novinka. Nevím, jestli se mi to líbí, nebo ne. 3 epizody.

UnReal (1x10). Celá série se mi líbila a těším se na druhou. Ale ta bude asi až v létě. 2 epizody.

The Walking Dead (2x01). Tak jsem se podívala na ten slavný seriál. Čekala jsem o dost víc. A prej to byla chyba. Možná. Ale teďka mě ani neláká dál pokračovat. 7 epizod.

Significant Mother (1x02). Další novinka. A nějak mě nenadchla. 2 epizody.

Young & Hungry (2x11). Konečně pokračování druhé série. Akorát nás čekají jen pár epizod do konce. A pak zase čekat na léto. 1 epizoda.

Sleepy Hollow (2x06). Ráda bych dokoukala seriály, které mám rozkoukané z podzimu, ale moc mi to nejde. Aspoň u některých ne. 1 epizoda.

Arrow (3x03). Tohle musím nějak dokoukat, když bude ta čtvrtá série. A nějak se mi nechce. 1 epizoda.

A to Z (1x13). Ha! Tohle jsem se konečně dokoukala. A můžu si odškrtnout další seriál. Juchů. 5 epizod.

Lucifer (1x01). Tohle se snad ještě oficiálně nevysílalo. Škoda. Tenhle díl se mi líbil a těším se na další. 1 epizoda.

Stalker (1x11). Stalkera se postupně zbavuji. Některé případy jsou zajímavé, některé jsou nudné. Ale nepřijde mi to zas tak hrozné. 7 epizod.

Intelligence (1x13). Další dokoukaný seriál! A poslední scéna byla dost zajímavá. Ale zbytek seriálu nic moc. 5 epizod.

Hart of Dixie (4x04). Tohle mě prostě baví. Jen mě mrzí, že je tohle poslední série. Ale možná to bude dobře. 11 epizod.

The Knick (1x04). U tohohle seriálu si nejsem úplně jistá, jestli se mi to líbí. Ale je to zajímavé. A místy fakt děsivé. A mrtvol je tam požehnaně. 2 epizody.

2 Broke Girls (1x24). Tohle je taková super oddechovka. Jsem stejně chudá jako hlavní hrdinky. Možná proto mi jsou sympatické. 11 epizod.

The Librariens (1x04)Ale jo, jde to. Taková pitomost. Ale večer před spaním se to hodí. 2 epizody.

Celkem zhlédnutých epizod za měsíc srpen: 61.


Vím, že jsem dnes taková stručná. Původně jsem myslela, že se na to vykašlu a nebudu to psát. Ale nechtělo se mi uklízet. 
Pokud to nebude pro vás čtivé, tak to nečtěte (je dobré to psát na konec, že?), já to jen chci mít tady zaznamenané.

Přeji vám, abyste měli pěkné září. Hodně štěstí školákům a studentům. Září je vždycky strašný měsíc.

Mějte se krásně a hodně čtěte.
0 komentářů:

Okomentovat