02.05.15

Bíglovský duben #15

A už je to tady zas.
Další měsíc.
Květen.
A sakra.
A maturantům se to také blíží, že?
Květen je strašný měsíc. A to mám psát o dubnu. 

Knihy.

V dubnu jsem dočetla jen pět knih. To je moc málo. Ale ještě můžu být ráda, protože jsem posledních čtrnáct dubnových dní nechtěla vůbec číst. Měla jsem rozečítací náladu, ale nechtěla jsem si to dovolit, tak jsem raději nečetla vůbec. To dává smysl, že jo?Magie pro každého je první díl série Kladivo na čaroděje. Těšila jsem se na to, ale zároveň jsem měla strach. Ale bála jsem se zbytečně. Je to příjemné oddechové čtení. Můžete si můj podrobnější názor přečíst zde. 108 stran.
Tři tváře. Ačkoli se mi první novela líbila hodně, měla jsem problém začít číst ty další. Ale datum vrácení knihy do knihovny se blížilo a já to prostě chtěla přečíst. Nakonec jsem ráda, že jsem to stihla. Každopádně Císařova duše se mi líbila nejvíc. Spousta je na druhém místě. 180 stran.
Velký objev Huga Cabreta jsem si chtěla přečíst, abych se konečně podívala na film. Příběh byl zajímavý. Zajímavější je však zpracování. Je tam spousta ilustrací. A pěkných ilustrací. Textu tam zase moc není. A na ten film jsem docela zvědavá. 163 stran.
Pirátovo oko je druhým dílem o Záplaťákovi. Třetí díl se mi líbil hodně, tento díl se mi nelíbil stejně. Začátek mě trochu nudil, ale ke konci se to zase rozjelo. I humor tu je. Možná jsem jen neměla náladu to číst. Každopádně Záplaťáka stejně doporučuji. A doufám, že brzy najdu v knihovně první díl. 106 stran.
Kvílející schodiště je po dlouhé době knížka, která splnila má očekávání. Doporučuji. Brzy se objeví i můj podrobnější názor. A myslím, že ani nemusím říkat, že se na druhý díl strašně moc těším. 425 stran.


Ale nějaké ty rozečtené knihy stejně mám. To bych nebyla já, že. Ale nepřijde mi, že bych jich bylo zas až tak moc. Bez naděje je oblíbená new adult kniha. Hodnocení to má vysoké, tak jsem si řekla, že to zkusím. No, čte se to dobře, to jo. Občas je i interakce mezi hrdiny v pohodě, ale to bude asi tak vše. Doufala jsem, že to zvládnu přečíst do konce dubna, ale zasekla jsem se. Ale snad to přečtu aspoň v květnu. 237 stran.
A co když jsem blázen? je kniha pro děti. Jsem zatím na začátku, ale čte se to příjemně. Ale ten začátek je docela drsný - matka chtěla zabít své děti, hlavní hrdinka to přežila, bratříček bohužel ne. To spíš vypadá na nějakou dramatickou young adult knihu, ale ne, je to kniha pro děti. Uvidím, co z toho ještě bude. 48 stran.
Pohádková kniha legend. Ever After High. Jop, je to pro malé holčičky, které mají rádi pohádky, princezny a panenky/barbíny. Pravé. Od Matella. Je i seriál. A já ten seriál mám ráda. A docela se mi zamlouvá i knížka, ale tam se budu muset nejdřív dostat k pořádnému dramatu, protože jsem ještě na začátku. 38 stran.
Nevítaní je dystopie. Už jsem dlouho nečetla nějakou dystopii. Přečetla jsem zatím jen jednu kapitolu, takže nemůžu říct víc. 18 stran.

Celkem přečtených stran za měsíc duben: 1323.  

Seriály.

New Girl (2x04). Pilně jsem to sledovala začátkem měsíce, pak mě to přestalo zase bavit. Tak za půl roku třeba začnu mít náladu v tom pokračovat. 15 epizod.
Younger (1x04). Novinka. Musím říct, že mě to docela baví. Je to taková oddechovka na dvacet minut. Opět nic extra, ale když nemáte náladu na dramata, tak to jde. 4 epizody.
2 Broke Girls (1x13). Opět seriál, který jsem sledovala začátkem měsíce a pak mě to přešlo. Ani nevím proč, bavilo mě to. Asi se do toho zase budu muset pustit. 10 epizod.
One Big Happy (1x01). Novinka. Ehm. Asi jsem nepochopila ten jejich jedinečný humor. Tak nějak mi přišlo, že za každou replikou nějaké postavy dali tvůrci ten hraný smích. A já fakt nechápala proč. Přišlo mi to trapné a blbé. 1 epizoda.
The 100 (2x05). Jsem se na to chtěla dodívat, ale pak jsem to zase nějak zasklila. A přitom je to napínavé a baví mě to. Měla bych se polepšit. 2 epizody.
The Royals (1x06). Ale tohle sleduji pravidelně. Asi potřebuju nějakou tu dávku telenovelského dramatu. 4 epizody.
iZombie (1x03). No tady jsem se teda parádně zasekla. Nějak nemám náladu se dívat dál, ale nemám ponětí proč. A prej to pak bude drsné. Ach jo. 1 epizoda.
Glee (1x01). Tak jsem se na to musela podívat. No... Já nevím. Fakt nevím. Moc mě to nechytlo, ale třeba tomu dám ještě šanci. 1 epizoda.
Young & Hungry (2x04). Seriál je dobrý, když potřebujete dávku roztomilosti a hlouposti. Ale baví mě to. 3 epizody.
Outlander (1x11). Byste nevěřili, že se na to budu dívat, co? (Ironie.) Je to drama! 3 epizody.
The Client List (2x15). Kamarádka mi řekla, že je to docela dobré. Tak jsem to zkusila. Není to úplně nejlepší, ale pouštěla jsem si to před spaním. Je tam spousta věcí, které mě rozčilovaly, ale není toho tolik. A skončilo to teda pěkně blbě. A třetí série už nebude. 25 epizod.
Daredevil (1x01). První díl se mi líbil. Film jsem nikdy neviděla, takže nemám žádné předsudky. Na seriálu mě jen štvou flashbacky, které zpomalují tempo. A celkově je to takové pomalé. Na další díly si musím udělat čas. 1 epizoda.
Comeback (2x04). K tomu se asi nebudu vyjadřovat. Stejně to všichni znáte. 25 epizod.
Salem (2x01). První díl druhé série mě bavil, ale opět jsem se nedonutila podívat se na další díly. Ale vypadá to zajímavě. 1 epizoda.

Celkem zhlédnutých epizod za měsíc duben: 96.

A příští měsíc se už nebudu dívat na tolik seriálů! Kdo to má pak sepisovat? Žere to moc času, jak sledování, tak i následné psaní o tom. 

Četli jste a viděli jste něco stejného? Jaký máte na to názor?

Přeji všem, aby květen byl plný úspěchů.
A hodně čtěte!


 

4 komentáře:

 1. Hm... Mne sa Hopeless páčilo, hoci takto dodatočne si ani nie som istá prečo.:D
  Kvílející schodiště by som si niekedy prečítala, od autora som čítala trilógiu Bartimeaus a tá bola super.:)

  Tých epizód si pozrela poriadne veľa.:) Ja som videla celé Glee a prvé tri série som milovala.:D Ale chápem, že nesadne každému.:) Inak pozerám (trošku neaktívne) Outlander, ale veľmi ma to neberie a včera som si pustila prvý diel New girl - ehm, not my cup of tea.:D Moja najnovšia seriálová láska je btw Reign.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ono se Bez naděje čte dobře, dá se u toho odpočívat. A Kvílející schodiště doporučuji, tu trilogii znám, ale ještě jsem se k ní nedostala. Jednou snad. :D

   Reign mám také ráda, ale nějak se tou druhou sérií nemůžu prokousat, první se mi líbila hodně a u druhé jsem viděla asi 3 epizody. A docela mě děsí, kolik druhých (a následujících) sérii z tohohle podzimu musím dokoukat. :D

   Vymazat
 2. Co máš proti květnu? Květen je náhodou super! Květen je nejlepší měsíc!! :D
  Na Kvílející schodiště jsem fakt zvědavá... taky jsem četla trilogii o Bartimaeovi a ta mě neskutečně bavila, a tohle vypadá fakt dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květen je strašnej!
   Na Bartimea se chystám, někdy... Už jsem to kdysi dávno měla půjčené z knihovny, ale nedostala jsem se k tomu. :)

   Vymazat