02.04.15

Bíglovský březen #14


Na můj vkus tento rok utíká moc rychle. Někdo by to měl zpomalit, protože to takhle nejde. Za chvilku budou Vánoce a já jsem ještě nestihla nic přečíst!

Knihy.

Kdybych nečetla dětské knihy, tak bych v březnu nic nepřečetla. To je smutné. Měla bych se přeorientovat  na dospěláckou tvorbu (bohužel je někdy dětská knížka hodnotnější než kdejaká dospělácká). Posledních čtrnáct dní jsem moc nečetla, takže nakonec mám jen devět dočtených knih. Nezadanou jsem si stihla přečíst už v knihovně. Je to krátké a hodně vtipné. A dost pravdivé. Musela jsem to půjčit svému muži a i ten se při tom bavil. Ženy jsou prostě divná stvoření. 60 stran.
Solitaire je prvotina mladé autorky - napsala to už v osmnácti letech. Nebudeme tady dělat wow, že v osmnácti vydala knihu, ale budeme dělat wow, protože už v osmnácti DOPSALA knihu. První polovina mě bavila, říkala jsem si, že tomu snad dám tři hvězdičky. Ale pak hlavní hrdinka začala být dost depresivní a ufňukaná a to mě fakt nebavilo, bylo to už moc otravné a chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku. Nakonec jsem dala dvě. Hlavní hrdinka byla nevšední - negativistická a nenávistná, dokonce ani nebyla hloupá (i když měla názory, se kterými jsem se nedokázala ztotožnit). Upřímně jsem zvědavá na autorčinu druhou knihu, pokud bude přeložena do češtiny, určitě si ji budu chtít přečíst. 329 stran.
Duch Groteskinu je parádní kniha nejen pro děti. Možná si ji dospělý užije víc. O Záplaťákovi je podcast, takže poslouchejte. 113 stran.
 
 Tak jo, Lovci monster s.r.o. je kniha pro dospěláky. A hlavně pro chlapy. První polovina knihy mě fakt bavila, druhou se mi nechtělo moc dočítat, i když mě to pořád bavilo. Jako celek super, ale... Já tak nemám ráda osudovost (v jakékoli podobě). Vyvolený, záchrana světa a mocný nepřítel. Brr. Naštěstí to bylo vtipné a napínavé. A druhý díl si určitě někdy ráda přečtu. 200 stran.
Klíč k určování kouzelných tvorů a Kámen ke koukání jsou drobné knížečky, vhodně do mhd, kde je přečtete za pár zastávek. Jedna kniha je jak jedna kapitola, asi bych to uvítala jako jednu knihu - byla by napínavá a pořád by se tam něco dělo. Každopádně mě to i tak bavilo. A musím se někdy podívat na film (ale nejdřív musím dočíst tu sérii). 92 a 86 stran.

 Eleanor & Park je hodně romantická kniha, ale ne tak jako romantické knihy pro dospělé. Bylo to milé. Ani jsem nečekala, že mě to bude tolik bavit, ale když jsem začala číst, tak jsem musela pokračovat a pokračovat. Poslední čtvrtina byla dost dramatická a asi jsem to moc nepobrala. Klukům bych tohle nedoporučovala, myslím, že by je to nebavilo. 319 stran.
Výměna názorů je posledním díle o Emily Strange. Už si musím sehnat ten druhý díl. První díl mě moc nebavil, ale ty další díly jsou moc fajn (zatím se mi líbil nejvíc třetí). Bez koček a humoru by to byla příšerná kniha, naštěstí je zde obojí. 215 stran.
Široké okno je třetí díl Řady nešťastných příhod. Víte, bavilo mě to, ale začínám být při čtení dost zoufalá, protože se situace opakují a ti dospělí si z předchozích dílů neberou poučení a sourozencům nikdo nevěří. Krom toho, že jsou tedy dospělí pořádní blbci, tak ty knihy začínají být stejné. Prostředí a postavy se mění, ale princip je stejný. Od této série si musím pro zachování svého duševního zdraví dát pauzu. Tento díl byl ještě obsažen ve filmu, takže jsem věděla, co se stane, ale u těch dalších už nemám ponětí. Aspoň že tak. 220 stran.

V březnu jsem měla rozečítací (a i nedočítací) náladu, takže v dubnu bych měla jen dočítat rozečtené (a proto jsem prvního dubna hned rozečetla další knihu).

 

Ze Tří tváří jsem zatím přečetla jen Císařovu duši a ta se mi hodně líbila. Bylo to mé první setkání se Sandersonem a byla jsem nadšená. Jen nevím, proč se mi nechtějí číst ty další. O víkendu se na ně snad vrhnu, stejně to budu muset brzo vrátit do knihovny. 108 stran.
Magie pro každého je prvním dílem série Kladivo na čaroděje. První kapitola/část mě moc nebavila, ale jak se objevily další postavy, tak to začalo být zajímavé. Není to moc dlouhá kniha, takže bych ji měla už brzo dočíst. 86 stran.
Hru o trůny mám rozečtenou už moc dlouho. Řekla jsem si, že ji už konečně dočtu, takže jsem vrátila všechny knihy do knihovny a hned si půjčila další. Takže jsem ji nedočetla. A ani se moc neposunula. 24 stran.


 
Velký objev Huga Cabreta je zvláštní kniha. Spousta ilustrací a málo textu, ale ne jako v komiksech. To si chvilku listujete a jste na straně padesát. Jsem už přes stranu sto a moc se tam nestalo. A film jsem neviděla, takže nevím, co bude dál. 29 stran. (Počítám jen strany s textem.)
Pirátovo oko je druhý Záplaťák. Je to fajn, ale třetí díl mě snad i bavil o trochu víc. Každopádně i tak doporučuji a pokud Záplaťáka někde potkáte, neváhejte. 88 stran.

Celkem přečtených stran za březen: 1969.

Seriály.

Koukala jsem na moc seriálů (vždycky si to uvědomím, až když to mám sepsat.)
Supernatural (6x05). Dávám si od tohohle pauzu, protože mě to už přestávalo bavit. 11 epizod.
A to Z (1x08). Pomalu se prokousávám ke konci. Ale jde to fakt pomalu. 2 epizody.
The Last Man on Earth (1x02). Březnová novinka. Chvilkami mi to přišlo dost depresivní - zkuste si představit, že budete přes rok v celém světě jen vy a nikdo další. Některé vtipy byly dobré, ale pak se to trochu opakuje. Upřímně nevím, jestli budu chtít vidět další díly. 2 epizody.
The Librarians (1x02). Chtěla jsem se podívat, jak to bude pokračovat, protože první díl skončil neuzavřeně. Jako zvuková kulisa k domácím pracem to je určitě dobré. 1 epizoda.
CSI: Cyber (1x03). První díl byl strašný, ale řekla jsem si, že tomu dám ještě šanci. Druhý díl byl snad ještě horší. A třetí díl jsem pustila muži, protože jsem mu chtěla ukázat, jak moc je to špatné. CSI série nesleduju, ale tohle jsem chtěla zkusit. Viděla jsem pár dílů Las Vegas a Cyber mi přijde jako chudý příbuzný. A se strašnýma postavama. Tohle ne. 3 epizody.
The Big Bang Theory (8x16). Já vždycky zapomenu, že bych se na to měla dodívat. Vzpomenu si tak jeden den v měsíci, zvládnu dva díly a pak si zase nevzpomenu. 2 epizody.
Scorpion (1x03). Podzimní novinka. Hrdinové jsou chytří, moc chytří. A řeší zapeklité úkoly pro vládu/policii/co-já-vím-pro-koho-přesně. Docela mě to bavilo, ale jak vidíte, skončila jsem po třetí epizodě - to jsem zvládla během dne, pak už jsem si to nepustila. Hlavní boss přijde, řekne, že je problém. Hrdinové mu řeknou, že se to vyřeší tak a tak. Začnou to řešit a nastane  další problém. Ten vyřeší a objeví se další problém. Ale nakonec to dobře dopadne. 3 epizody.
iZombie (1x02). Březnová novinka, na kterou jsem se hodně těšila. A baví mě. Hlavní hrdinka mi je sympatická - a hodně se mi líbí, jak je nalíčená. Měla jsem strach, že to bude strašné, ale ty díly mě bavily a nenudila jsem se u toho, což mi tak nějak ke štěstí stačí. 2 epizody.
The Royals (1x02). Další březnová novinka. Nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude komedie o dvaceti minutách. No... Trošinku jsem se sekla. Britská královská rodina (s tou naší nemá nic společného, prostě britská královská rodina ve fikčním světě) a jejich úlety. Královna je čubka, král je hodný člověk, dcerunka má samé skandály a jeji bodyguard má natočené neslušné video, kterým ji vydírá a mají spolu drobný sexuální vztah, synek je hodný kluk, který chce randit s dcerou hlavního bodyguarda královské rodiny. A pak je tu bratr krále, který by chtěl na trůn a nutí služky k orálnímu sexu. A má šílené dcery. A oni se dozví, že prvorozený (následník trůnu) umřel, a král chce kvůli tomu zrušit monarchii. Drama, drama, sex, drogy, alkohol. První díl mě trochu nudil, ale druhý skončil, ani jsem nevěděla jak. Určitě to není nic extra, ale pro slečny, které mají rády podobné seriály (žádný mě nenapadá), by to mohlo být fajn. 2 epizody.
Hart of Dixie (3x15). Myslela jsem si, že už mě tohle nebude bavit, ale zmýlila jsem se. Pustila jsem si to z nudy a pak jsem musela dokoukat druhou sérii. Je to příjemný seriál, kde není násilí a o své oblíbené postavy se nemusíte bát. Dokonce i mému muži se to líbí (když už se na to se mnou někdy dívá). 24 epizod.
Comeback (1x09). Jsem měla náladu na něco vtipného a krátkého. Je to fajn a bavím se u toho. 9 epizod.
Young & Hungry (2x01). Jooo, konečně je tady druhá série. Je to pitomoučké a miloučké a baví mě to. 1 epizoda.
2 Broke Girls (1x03). Nedávno mi někdo říkal, že je to dobré, tak jsem to zkusila. A baví mě to. 3 epizody.
New Girl (1x12). Po dlouhé době jsem se k tomuhle sériu vrátila a začal mě bavit. Uvidím, jak dlouho mi to vydrží. 5 epizod.

Celkem zhlédnutých epizod za březen: 70.


Ufff, konečně to mám za sebou. Nesmím se dívat na tolik seriálů! A v dubnu mě jich láká tolik. 
(Omluvte případné chyby.)

Mějte se pěkně a hodně čtěte!

4 komentáře:

 1. To je dost, že ses taky vrhla na Sandersona! Byla by to ostuda, kdyby sis od něj nic nepřečetla. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, nojo! :P
   Jen se musím donutit přečíst ty zbylé dvě novely. Plánuju to na zítřek, tak to snad vyjde. :o)

   Vymazat
 2. Devět dočtených knih je pěkné číslo, já nemám ani to, protože nestíhám číst :) Hru o trůny mám taky rozečtenou a pak se chystám na Sandersona :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, jenže když se podíváš, co je to za knihy, tak zjištíš, že to vlastně žádný zázrak není. :)
   No já už jsem si hlavně dokoupila další díly, takže mám všech pět knih Písně ledu a ohně, ale ještě jsem nedočetla ten první, tak snad mě to bude fakt bavit. :D

   Vymazat