02.08.14

Bíglovský červenec #11

A půlka prázdní v pr... Pryč! 
Ani není možné, jak rychle to uteklo, že? Jsem tak nějak (naivně) doufala, že toho stihnu víc. 
Jsem ale ráda, že jsem stihla přečíst víc knížek než normálně. A to se počítá! (Taky jsem si to pěkně spočítala.)

Knihy.

Nebudete tomu věřit, ale dočetla jsem sedm knih! Z toho jen jedna byla rozečtená z dřívějška. Jsem na sebe tak pyšná! (Stejně ale budu s počtem stránek v mínusu.)

Bláznivý úplněk. Druhý díl série o čarodějovi Harry Dresdenovi. Mám pro něho slabost, takže i když to nebude úplně super, úžasná, dokonalá kniha a bude mě chvilkami nudit, stejně jí dám dobré hodnocení. Naštěstí je to i tak dobrá kniha i bez mého subjektivního názoru. Jen nevím, jak mi můžete věřit, protože já jsem vždycky subjektivní a i tamta věta byla subjektivní. Takže... Nevěřte mi! 357 stran.

Nesmrtelný příběh. Tak tohle je opravdu dobrá kniha. Měla jsem trochu obavy, že mě nebude bavit, ale byla jsem nadšená. Pokud máte rádi chytré knihy, které jsou i chytře napsané, tak je tahle přesně pro vás. 332 stran.

Brenda Veliká. Knihy od Payna jsem nečetla, nechtěla jsem je ani číst, ale všichni je chválí, takže když byla Brenda v knihovně, nikdo se na ni nevrhal, tak jsem si ji vzala já. Nebylo to špatné čtení, ale zase taky ne nic extra. Asi polovina knihy mě rozčilovala, což není moc dobrá vizitka, ale humor to zachránil. 278 stran.

Vdovin průvodce sexem a randěním. Ehm. Já ani nevím, co o tom říct. Nebavilo mě to, ale stejně jsem to přečetla. Snažilo se to být chytré - postavy zmiňovaly různé filosofy, snažily se mluvit inteligetně, ale nakonec to moc chytré nebylo. Nebo mi to prostě jen nesedlo. 299 stran.

Království. Pokračování Hřbitovní královny. Dlouho jsem nečetla knížku s úžasně popsanou atmosférou. Začetla jsem se, nechtěla jsem přestat číst. Chvilkami jsem se dokonce i bála. Ale celé to zkazila předvídatelnost. Když autorka začne psát tak, aby čtenář hned nevěděl, o co tam jde, tak to budou parádní knížky, kterým bych snad i já mohla dát pět hvězdiček. 357 stran.

Příběh draků. Recenzní výtisk, který mám doma asi od konce listopadu. Jo, ostuda jsem. Těšila jsem se hodně, ale pak se mi to nechtělo vůbec číst. A vůbec nechápu, proč se mi nechtělo, protože to nebylo špatné. A už se těším na druhý díl. 347 stran.

Detektiv bez bázně a hany. První díl série Smrtislav Hezoun. Určitě jste si všimli, že někteří čtou sérii Skulduggery Pleasant. Věřím, že většina si tuto knihu chtěla přečíst, ale na angličtinu se necítí. A Kristie nám odhalila, že je i u nás vydána. (Děkuji moc!) Bylo to milé, bylo to vtipné, bylo to skvělé. Bohužel jsem to četla v hrozných vedrech, takže jsem byla taková nevnímavá, znuděná a otrávená. Takže jsem si konec neužila tak, jako jsem si užila začátek. Hnusná vedra! 248 stran.

Doufala jsem, že nebudu mít moc rozečtených knih, ale mám. Já prostě nedokážu nerozečítat. Jsou jen čtyři. I když pro někoho by to mohlo být moc.

Temná hrozba. Třetí díl Harryho Dresdena. Ani nevím, proč jsem ji ještě nedočetla. Baví mě o dost víc než Bláznivý úplněk. Jsem prostě tele. 292 stran.

Vyvolená. Uhm. Jsem byla doma u rodičů, všechny knížky jsem přečetla a sestra má Školu noci, tak jsem si říkala, že se pustím do třetího dílu. Oni ve dvou kapitolách řešili narozeninové dárky s vánočním motivem. Fakt! Celé dvě kapitoly! Prostě.... Blé. 43 stran.

Koho Krysák kousne. Kniha pro děti. S hlodavci. S kouzelnými hlodavci. O zlé chůvě. Divných rodičích. Kouzlech. A s kouzelnými hlodavci!! (Kouzelní hlodavci jsou důležití!) 149 stran.

Město z kostí. Začala jsem to číst jen kvůli tomu, že jsme se chtěli podívat na film, o kterém se rozpovídám později. Kniha mi chvilkami připomíná Harryho Pottera. Clary nemám ráda. A... A čtu první úžasné české vydání. Byla jsem připravena na to, že tam bude Krasomil Pohroma. Myslela jsem si, že to zvládnu, rozdýchám to a budu pokračovat ve čtení. Šmarjá, vždyť to do toho překladu vůbec nesedí! Všichni mají nepřeložené jméno, ale Magnus Bane je... Já nevím, jaký byl, že ho musela paní překladatelka přeložit. Jednu chvíli tam Clary říká, budu psát z paměti: "Co je Krasomil Pohroma? Vždyť to není ani jméno." Já jsem prostě úplně blbá, protože fakt nevím, co by Krasomil mohlo být jiného než jméno. Překladatelka se očividně snažila všechny akorát tak nas*at. 156 stran.

Celkem přečtených stran za červenec: 2858.
Na srpen mám napočítáno 3739 stran. Hezky se mi daří snižovat mé stránkové resty. Jen mi to musí vydržet.

Seriály.

Asi nikoho z vás nepřekvapí, že jsem zase rozkoukala několik seriálů. Snažím se sledovat novinky, ale posledních čtrnáct dnů jsem nějak pozadu.

Dawsonův svět (6x24). Celého Dawsona jsem zvládla za 14 dní. Chtěla jsem ho mít už z krku, protože to je hrozné. 16 epizod.

The Last Ship (1x03). První novinka. Moc z toho nadšená nejsem. Nevím, co čekat. Pokud máte rádi postapo a bitevní lodě s americkou posádkou, tak do toho. 3 epizody.
Reckless (1x04). Další novinka. Seriál z právnického prostředí, ve kterém je hlavním případem sexuální obtěžování na místní policii. Netočí se to jen kolem tohoto případu, ale v každém díle se řeší i jiné, které se vyřeší. Jsou zde dvě hlavní postavy - právník (je na straně policie) a právnička (na straně žalující policistky). Saozřejmě jsou zde další postavy, které jsou v každém díle, ale o těchto dvou se dozvíme nejvíce. Tenhle seriál mě fakt baví. Bude to určitě kvůli tomu, že tam nejsou žádné čarodějnice, vlkodlaci a upíři. A každý díl zatím končil napínavě/zajímavě. 4 epizody.

Dominion (1x05). Novinka. Jestli to chápu dobře, mělo by to navazovat na film Legion, který jsem samozřejmě neviděla. Bůh zmizel a andělé se rozhodli, že vybijí celé lidstvo. Jen jeden anděl je na straně lidí - Michael, který zachránil dítě, které má být podle legendy/předpovědi/co-já-vím Vyvoleným, ale Vlado to není. Samozřejmě se my dozvíme dřív než hlavní hrdina, kdo je/že je Vyvolený. Dobrá zpráva pro fanoušky Buffy je, že zde hraje Giles. Je to pro mě nejzajímavější postava, protože nevím, jestli je to klaďas, nebo záporák. Dívám se na to s mužem, kterého to asi baví, jinak si nedokážu představit, proč se na to se mnou dívá. Já nejsem z toho nějak u vytržení, ale doufám, že se to rozjede. 5 epizod.

Penny Dreadful (1x08). Poslední díl série. Musím říct, že si ani moc nepamatuji, jaký byl. Jen doufám, že druhá série bude lepší. 1 epizoda.

The Leftovers (1x01). Na tuhle novinku jsem se těšila, pak jsem se ale dočetla, že scénář psal člověk, který psal scénář i k Prometheovi. Pokud jste tento film viděli, určitě chápete mé obavy. Viděla jsem zatím jen jeden díl, který mě nudil. A ještě k tomu má jeden díl hodinu, což je prostě moc dlouhé. A na další díly nemám odvahu. Nechce se mi. 1 epizoda.

Doctor Who (2x02). Konečně mě začal bavit. Sice to ještě není ono, ale už je to mnohem lepší. Zlomilo se to osmým dílem, kde je malé díte s plynovou maskou a volá svou maminku. Kyž jsem se na to dívala v noci, bylo to dost děsivé. 10 epizod.

Faking It (1x08). Dokoukala jsem první sérii a jsem zvědavá na další. Určitě to není lepší než Awkward, ale je to docela dobré. 3 epizody.

Young & Hungry (1x5). Tohle je takové hloupoučké, až mě to baví. Někdy je to fakt stupidní, ale někdy se vtip povede. A na odpočinutí to jde. 4 epizody.

True Blood (6x04). Byla jsem odhodlána dokoukat šestou sérii. No, nepovedlo se. Nudí mě to. 1 epizoda.

Teen Wolf (1x02). Oblíbený seriál. Moc jsem toho zatím neviděla, ale nepřijde mi nejhorší. Jasně, zas tak inteligentní to nebude, ale mohlo by to být určitě horší. 2 epizody.

The Big Bang Theory (7x13). Naštvali mě. Fakt jo. Změnit dabing Penny a pak i Amy. Blééé. Jinak seriál je to pořád super. 13 epizod.

Extant (1x01). Novinka s Halle Berry. A produkoval to Spielberg. První díl nebyl úplně nejhorší, zajímá mě, co bude dál. Jen se musím nějak donutit se podívat na další díl. 1 epizoda.

Torchwood (1x01). Dívala jsem se na to s mužem, kterého to nudilo, takže jsem se nedostala k dalším epizodám. Ale někdy se na ně zkusím podívat, protože kamarádka říká, že je to fajn seriál. 1 epizoda.

Salem (1x13). Dokoukala jsem první sérii. Poslední epizody byly fakt super. Od pátého dílu mě to začalo hodně bavit. Na druhou sérii se fakt těším. A dokonce víc než na Penny Dreadful. 9 epizod.

True Detective (1x03). Já tenhle seriál určitě dokoukám, jen nevím kdy. Na takový seriál musí člověk mít tu správnou náladu, jinak ho to bude nudit. 1 epizoda.

Halt and Catch Fire (1x01). Jarní novinka odehrávající se v osmdesátých letech? Teď si fakt nejsem jistá. Točí se to kolem osobních počítačů. Je tam IBM a ajťák na každým kroku. Monitory počítačů vypadají jako moje malá stará ruská televizka, která je už v křemíkovém nebi. Každopádně je to zajímavé a určitě dokoukám. A také tam hraje elfí král, co jezdí na velkém jelenovi. 1 epizoda.

The Strain (1x01). Velmi očekávaná letní novinka. O upírech, kteří jsou zlí, hnusní, nebezpeční. Žádní čumáčci. První epizoda měla přes hodinu a byla jsem v šoku, že mi to uběhlo tak rychle. Jen nevím, proč se nechci podívat na druhou epizodu. Asi mám strach, že se to zkazí. 1 epizoda.

Girls (2x04). Hmm, no já nevím. Někdy je to vtipné a trefné. Někdy je to divné a hloupé. A hlavní hrdinky mě rozčilují. 14 epizod.

Rush (1x01). Poslední novinka, co jsem tento měsíc viděla. O doktorovi, jehož klienti jsou bohatí lidé, kteří mu mohou zaplatit velkou částku za ošetření. Nesoudí je, neřekne o nich bulváru, nezavolá na ně policii. A zapomněla jsem říct, že je to feťák. Uvidím, co z toho bude, zatím mě to nenadchlo. 1 epizoda.

Celkem zhlédnutých epizod za červenec: 92.
Uff, nesmím sledovat tolik seriálů. Děsně to trvá, než je všechny vypíšu.

Filmy.

Vincent. Krátký, sedmiminutový animovaný film. Od Burtona. Viděla jsem ho na Burtonově výstavě, která byla úžasná. A Vincent byl taky úžasný!

Frankenweenie. Kvůli tomuto filmu jsme na výstavu jely šestého července, protože jsme chtěly tenhle film konečně vidět. Bylo to fajn. Ale nejlepší na tom stejně byla holčička v sále, kdy při pohledu na mrtvého pejska na plátně řekla: "A co je tomu pejskovi?" 

Na vlásku. Tenhle film je super, i když se na něho dívate počtvrté. 

Star Wars. Epizoda I. Muž mě donutil se na to dívat. Byl tam malý blonďatý Darth Vader. 

Frozen. Hmm. Těšila jsem se na to strašně moc. A taky jsem strašně moc zklamaná. Moc se mi to nelíbilo. Čekala jsem kvůli tomu povyku něco mnohem lepšího.

Vražedná pomsta. Když se dívám na Hunger Games filmy, tak se úplně stydím, že se mi ty knížky líbí. Byla to příšerná nuda. 

Město z kostí. Takže... Hrůza hrůzoucí. Na můj vkus se to až moc odlišuje od knižní předlohy. Třeba takový Valentýn - hlavní záporák. V knize dělá ošklivé věci, ale dělá je z dobrého úmyslu. Ve filmu je to záporák jak má být - jen pouhé zlo. A má úplně jiný cíl. To mi přijde jako hodně velká změna. Co se týká hlavní hrdinky, tak ta se jim povedla. Je stejně blbá, nesympatická a otravná jako v knížce. Jace vypadá jak feťák. Dialogy jsou strašné a stupidní. Nechápu, pro koho je ten film určen, protože fanoušky knižní série to musí rozčilovat. A pro ty zbylé to bude jen další kravina. A vymysleli jsme při této filmové příležitosti novou Drinking Game: Když vidíš něco, co ti připomíná jiný film/knihu/cokoli, tak se napij. Věřte mi, je toho tam dost. 

Piráti z Karibiku. Na vlnách podivna. Tohle je dost zbytečný film. V tomhle filmu nejsou žádné fyzikální zákony, je tu jen scenárista. Špatné.

Uff. Konečně napsáno. Jsem toho stihla docela dost, jak tak koukám. Ale teda nic užitečného. Je vedro. Nic se mi nechce. 
A ode dneška jsem také na Instagramu. (slecna_a_tri_biglove). Říkám vám to jen proto, abyste věděli, kdo vás sleduje. Já tam fotky dávat asi nebudu. Nemám žádný chytrý telefon, nemám ani android, funguji jen na windowsech (byla docela sranda se bez androidu zaregistrovat na instagramu). A fotit stejně neumím, takže to je pro všechny jen dobře. (Nebo mě to může začít bavit, že.) 
A pokud jste na instagramu, tak mi napište váš nick, ať vás můžu sledovat a obtěžovat svými komentáři. 

Přeji pěkný srpen a hodně čtěte!  

 

14 komentářů:

 1. Řekla bych, že si toho zvládla hodně. Vždycky padám to mdlob z počtu epizod, které jsi viděla. Víš, že jsou to zhruba tři epizody na den? No, jistě, že víš, ale mě to pořád fascinuje:)) Já si momentálně ujíždím na Čarodějkách z East Endu, ne že by to bylo až tak hvězdné, ale nějak mě to chytlo:)
  Závidím ti, že jsi viděla Frankenweenie. Já si to načasovala špatně, tak jsem se mrkla aspoň na Vincenta:) A doma jsem si potom pustila Karlíka a továrnu na čokoládu:)
  Na instagramu mě najdeš pod nickem: suzannee_white Klidně sleduj a komentuj, budu jen ráda. Taky jsem si zařizovala instagram bez Androida i bez chytrého telefonu - mám ho v počítači. Bylo to peklo, ale nakonec jsem to zvládla:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale podívej se, že nejvíc epizod mám u krátkých seriálů, kromě Dawsona teda. Na Dawsona jsem koukala v kuse, abych ho už měla z krku, pak na Salem, abych to dokoukala, a na Girls, protože jsem to měla s dabingem a jeden díl má necelou půlhodinu - u toho jsem zvládala dělat i něco jiného.
   Na Karlíka a továrnu na čokoládu bych se mohla zase někdy podívat, díky za tip. :)
   Našla jsem tě a sleduji tě. No já jsem hlavně tele, protože jsem si stáhla nějakou hloupou aplikaci. Plná verze instagramu je aplikace INSTAPIC, tam by se mělo dát rovnou zaregistrovat. A dají se i nahrávat fotky a nemusí se vytvářet přes nějaký ten program android prostředí. Nechápu, proč to prostě nejde normálně na webu, hrůza. :o)

   Vymazat
 2. koukám, že jsi měla hodně nabitý měsíc..z knih jsem četla pouze Příběh draků..Na seriály jsem moc nekoukala..jediné co jsem viděla, je 8 dílů z The Musketeers, a dále na Hip nebo trop, všech osm dílů.. Frozen je úžasná pohádka (Olaf ♥), já jsem koukala na Ranhojiče, a nebylo to špatné, ale čekala jsem od toho více.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jací jsou ti Mušketýři? Já viděla myslím jen dva díly a přišlo mi to trochu nudné.
   Olaf je samozřejmě úplně nejlepší a ta jeho písnička byla boží, kdyby tam nebyl, tak by ta pohádka byla ještě mnohem horší. :))
   Ranhojič je podle knížky, že? Asi mě to ani neláká, ale třeba to někdo navrhne, až si zase budeme dělat filmový večer. :))

   Vymazat
 3. Po tom Harrym Dresdenovi se budu muset konečně podívat v knihovně, protože to nevypadá špatně. :)
  Nesmrtelný příběh bych si vážně chtěla přečíst! Jen to nemají v knihovně. A já nevím, jestli si to chci kupovat. Plus to třeba do té knihovny ještě pořídí. Ach jó, mám dilema.
  V těch vedrech se blbě dělá cokoliv. Ale jsem ráda, že jsi si knihu přečetla. :)
  Ty jsi se vážně pustila do dalšího dílu Školy noci? :D Tak to bůh s tebou. :D
  Hm... Víš, že Nástroje smrti původně vznikly jako fanfikce na Harryho Pottera? Takže asi proto ti to toho Harryho připomíná. Co se týče jména Krasomil Pohroma, tak opravdu nevím, o co překladatelce šlo. :D

  Penny Dreadful jsem teď nedávno viděla první díl. A nijak moc mě to nenadchlo. Vůbec netuším, jestli tomu mám věnovat svůj čas a koukat na zbylé díly.
  The Leftovers - Pustila jsem si pilotní díl a po deseti minutách to vypnula s tím, že mě to nebaví a radši jdu koukat znovu na Doctora Who. :D Ale možná tomu zkusím dát někdy druhou šanci, prý je to s dalšími díly lepší.
  Doctor Who - Taky jsem na ten díl Prázdné dítě koukala v noci a měla jsem fakt blbej pocit. :D A tahle epizoda mě tenkrát přesvědčila, že budu koukat dál. S Tennantem mě to pak vážně chytlo. :)
  Young & Hungry - Ty na to koukáš taky? :D Tak to to možná zkusím. :D
  Teen Wolf - Viděla jsem dva nebo tři díly a nepřišlo mi to úplně k zahození. Asi se na to zkusím kouknout dál.
  Torchwood - Mám za sebou jen ten pilotní díl a jediné, co mě na tom zaujalo, byl kapitán Jack, jop. I když spousta lidí říká, že nejlepší je ta série Children of Earth. Aspoň myslím. No, když budu mít náladu ještě na větší šílenost než je Doctor, asi se na to podívám. :D
  True Detective - Chystám se na to! Jen právě nemám náladu na něco v podobném duchu. :) Ale vidět to rozhodně chci!
  The Strain - Na horory moc nejsem, ale chce to vidět sestra, tak se na to možná mrknu s ní. :D :)

  Na výstavě Tima Burtona jsem byla taky! A byla skvělá! :)

  Na vlásku se nikdy neomrzí! :D Napoprvé mě Frozen taky docela zklamalo, ale když jsem to viděla podruhé, zdálo se mi to lepší. Hlavně Elsu mám ráda. Na vlásku je ovšem rozhodně mnohem lepší! :)
  Město z kostí mi přišlo hrozně k smíchu. :D I když na Vampýrskou akademii to rozhodně nemá, to zas ne. Vampýrská je hrůza hrůzoucí, Město z kostí je podle mě oproti tomu slabý odvar. :D
  Z Pirátů z Karibiku se mi líbil jen první díl, další už ani ne. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uff. Nejprve ti chci poděkovat za dlouhý komentář. Aspoň vidím, že to někdo čte úplně celé! :o)

   Tak to jsem nevěděla, že Nástroje smrti byly původně fanfikce na Harryho. To by mě zajímalo, jestli i Magisterium je HP fanfikce (zatím to vypadá na plagiát).
   A Vampýrskou akademii jsem už viděla a přijde mi lepší než Město z kostí. Možná to bude tím, že jsem od toho čekala něco hrozného. Špatné to bylo, to jo, ale dle mě ne tak jako Město z kostí. :D

   Harry Dresden je frajer! A podle toho, jak se projevuješ ba blogu, si nemyslím, že bys byla blbá, zdá se mi, že oceňuješ kvalitní literaturu, takže by se ti Nesmrtelný příběh mohl líbit. Jako chápu, že máš obavy, také jsem měla. Naštěstí já v brněnské knihovně seženu skoro vše, takže takové dilema nemusím řešit. Zkus si třeba v knihkupectví přečíst kousek.

   A na seriály máme stejný názor, to je fajn. Aspoň vím, s kým si o nich můžu povídat. :o)

   Vymazat
 4. To vypadá, že červenec patřil k seriálově a knižně rušným měsícům. Je to pořádný seznam :) Já jsem se nechala inspirovat tvým článkem za červen a koukla jsem na Faking It. Docela se to dalo - ne dobré, ale ani úplná nuda. Akorát teda hlavní brunetka mi docela vadila, vůbec nezapadla do středoškolského prostředí. Blondýna to odehrála daleko lépe. Protože to bylo krátké a poslední díl měl zajímavý konec, tak bych ráda viděla další sérii.
  A Město z kostí je bezesporu podivná podívaná. Máš pravdu - fanoušci musí kulit oči a ostatní vidí jen další kravinu. Strašně se mi nelíbí obsazení. Alec dopadl naprosto příšerně, Isabel jen hrozně a Clary by měla být zrzka a prostě úplně jiná. Jace mi kupodivu tak nevadil, mylsela jsem, že bude vypadat hůr. A celkově je výsledek úplně znatený, nedává to smysl - jak kdyby generátor náhodných scén. Ale bavila jsem se i tak, protože mám Lovce stínů hodně ráda. Taková Divergence byla pro mě utrpení, protože i o předloze si myslím, že je to úplné kravina.
  Jinak jsem viděla jen 3 díly Secret Circle - hrůza a děs. Chtěla bych vidět dobrý seriál o čarodějnicích, ale nic hororového... Kdybys o něčem věděla, bylo by to super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Faking It se dá, jsem ráda, žes nebyla úplně otrávená. :)
   Město z kostí mě zatím nenadchla ani knížka. A když už nespěchám ve čtení kvůli filmu, tak ani nevím, jestli to vůbec dočtu. :D
   Kamarádka zase říkala, že se Divergence povedla, ale ji bavila ta knížka. Filmy podle knížek se mi v poslední době vůbec nelíbí. Dva dny zpátky jsem se podívala na Enderovu hru a byla jsem znechucena. Tyhle filmy jsou fakt bída.
   Na Secret Circle se dívat nikdy nebudu. :D
   Čarodějky z East Endu? Viděla jsem jeden nebo dva díly, na které se koukat dalo, knížka horor není, takže by seriál neměl být. Kamarádce se seriál líbil, tak snad to nebude zlé. Jinak o ničem nevím.

   Vymazat
 5. K Lovcům stínů jsem se musela pročíst. Město z kostí je jedna z mála knih, kde jsem za čas zvedla hodnocení. Ale skoro si myslím, že kdybych to začla číst až teď, tak už bych k té sérii nenašla vztah. Už takové věci ani nerozčítám. To byla ještě mladická nerozvážnost :D Ale teď asi budu číst všechno od Clare, dokud mě úplně neotráví. Cítím z jejích sérií takový potterovský závan - v dobré smyslu. A hlavně mě baví, jak je to dost komplexní svět, ze kterého se ale člověk dozvídá informace jen po kousíčkách, takže i když čtu už 8. knihu, pořád mě něco překvapuje.
  A filmy podle populárních YA jsou podle mě točené se špatným postojem filmařů. Oni to točí jako takovou hodně jednoduchou zábavu, zatímco čtenáři se spíš tváří, jak je knížka hodnotná (i když je to brak). Takže čtenářky jak naivky čekají, že film vyhmátně "hluboké" duševní pochody hrdinů, ale je to jen bezduché akční podívaná (občas s nějakým vtipem). Já jsem viděla Město z kostí a VA hned po sobě. Město z kostí má mizerné obsazení a podprůměrný scénář, který pochopí jen ten, kdo četl knihu. Zato VA mě i trochu rozhodila. Natočili to v kompletně jiném duchu. Trochu jako parodie na dosavadní upírské filmy. Podlě mě to bylo prázdné a Rosse s Dimkou nemají žádnou chemii, ale zase oceňuji snahu se vymazit proti Stmívání a jiným teen upířinám. Divergence mě nebaví celkově, ale spousta lidí to chválila - kdyby mě na to někdo nutil koukat znovu, tak leda v originále, protože herec, co hrál Čtyřku má nádherně hluboký hlas.
  Díky za tip na seriál, brzy na to kouknu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No mně se nelíbí, že je to moc potterovské - a ten film byl až moc neoriginální.
   S tou VA souhlasím. Ve filmu jsem si nevšimla, že by mezi nima něco bylo, dokud to neřekla Rose. Od VA jsem čekala něco hrozného, ale nakonec mi to přišlo lepší než Město z kostí. A na Divergenci se podívám, až si to přečtu. :)

   Snad se ti ten seriál bude líbit, dej mi pak vědět. :o)

   Vymazat
 6. nekoukejnatorchwoodnekoukejnatorchwoodnekoukejnatorchwood...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jej! To je to tak strašné?

   Vymazat
  2. nebo možná nejsem ani trošku cílovka, těžko říct. ale fakt se mi to nelíbilo

   Vymazat
  3. A kolik dílů jsi viděla?

   Vymazat