29.05.14

Bíglovský březen #7

Povídání o březnu v květnu. Tedy koncem května. 
Mám se omlouvat? 
Nebudu se omlouvat. Nebyl čas, byly jiné povinnosti - které jsem stejně nesplnila. 
Pak bylo wowko. Zase. Znáte mě. Jednou wowkařkou, navždy wowkařkou.
Takže jak to bylo v březnu? Bídně.

Čtení.

Dočetla jsem čtyři knihy. Takže normálka. 

Svůdné zlo. Kniha o démonech. A padlých andělích. S andělskou tématikou jsem četla pouze jednu knihu - Zavržený od B. Fitzpatrick. Musím říct, že to byla fajn knížka. Sice jsem ji četla průběžně celý měsíc, ale bavilo mě to. Nečekala jsem to. Myslela jsem, že to bude strašné. Ponaučení: Vždy si o knížce mysli, že bude hodně, hodně špatná, a bude se ti líbit. 361 stran.

Etiketa & Špionáž. Knížka, kterou jsem si musela koupit hned po vydání. Myslela jsem si, že to bude lepší, ale stejně jsem tomu dala pět hvězdiček - kdybych si ji nekoupila, dala bych asi čtyři. Ale to nemění nic na tom, že se mi to hodně líbilo. A těším se na druhý díl. Tak snad už bude brzy. Recenze je. 281 stran.

Zakletá Ella. Podle této knihy byl natočen film, který mě bavil. Kniha je docela odlišná, ale to nevadí. Stejně mě bavila - možná právě proto. Film byl značně parodický, kniha nebyla. Byla to taková pohádka, byla vtipná, byla fajn. Recenze je. 203 stran.

Na půl cesty do hrobu. Uhm, tohle jsem měla rozečtené od prosince? Asi ano, že? Já nevím. Nakonec jsem to ale dočetla. A musím říct, že to nebylo tak úplně úžasné. Docela nuda. Všichni o tom básní, ale mně se to moc nelíbilo. Hlavní hrdinové se začali mít rádi moc brzo na můj vkus. Určitě zkusím i druhý díl a doufám, že bude lepší. 92 stran.

Rozečtených knih jsem měla jen tři. Teď si nejsem jistá, ale asi mi tu lítá přítomný čas s minulým. Omluvte to, ale nechci to opravovat. Aspoň chápete, jaký v tom mám zmatek. Snad už budu psát tyto články hned po konci měsíce a ne takhle.

Božský cizinec, Ehm. Ne. Ne. Ne. Tohle byla nuda. Neskutečná nuda. Božský bastard byl fajn, ale tohle ne. Ani nevím, jestli to někdy dočtu. 163 stran.

Uprostřed nocí zpěv. Měla to být povinná četba, ale vykašlala jsem se na to. Jsem moc pilná studentka. Tuto knihu jsem se pokoušela číst už před lety - také povinná četba. Líbilo se mi to, ale nejsem schopná to dočíst. 76 stran.

Nesmrtelnost. Kdysi jsem to už četla - jojo, povinná. Líbilo se mi to. Hodně. Ale teďka podruhé jsem se nemohla začíst. Neměla jsem na to náladu. 13 stran.

Celkem přečtených stran za měsíc březen: 1189.
A na duben jsem si napočítala 3 776 stran. Moc stran. Uff.

Seriály.

Seriály jsem sledovala, ale ne zas tak moc. V jiných měsících to bylo lepší.

Almost Human (01x13). Uaaaaaaaaa. Nebude druhá série!! Proč nebude druhá série?! Kník. Žádná tajemství se nevysvětlila. To prostě není fér. Ach jo. 3 epizody.

Agents of S.H.I.E.L.D. (01x15). Tenhle seriál mě baví hodně. A vadilo mi, jak pořád seriál přerušovali. A končilo to vždycky tak napínavě. 2 epizody.

Once Upon a Time In Wonderland (01x12). Ke konci začal být tento seriál drsnější a mnohem lepší. Grafická stránka sice nebyla super, ale příběh měl hlavu a patu. A skončilo to napínavě a poslední díl měl být až v dubnu. 4 epizody.

Reign (01x15). Je docela těžké psát o dílech, které jsem viděla před dvěma měsíci. Reign mě baví. Jsou tam fajn kostýmy a děj není nejhorší. 4 epizody.

Star-Crossed (01x02). Hmm. Jak mě bavil první díl, tak druhý mě nebavil vůbec. S přestávkami jsem se na něho dívala asi tři dny. Nevím, jestli v dohledné době budu sledovat další. 1 epizoda.

American Horror Story (02x07). Tenhle seriál jsem začala sledovat už v době, kdy začala první série. Zvládla jsem sedm dílů. Osmý jsem nemohla nějak dokoukat. Zkoušela jsem to kdysi ještě jednou, ale nešlo to. První díly jsou super, ale pak se to láme a je to nic moc. A konec první série byl příšerný. Jsem ráda, že jsem tu první sérii vůbec dokoukala. Začátek druhé série mi přišel značně přeplácaný. Mimozemšťani, masový vrah, zlá jeptiška, posedlá jeptiška, šílený doktor a zrůdičky. Není to trochu moc? Ale bavilo mě to. 12 epizod.

Believe (01x01). Holčička dělá zázraky a chce ji někdo zabít. A tak její kamarádi přesvědčí trestance, aby se o ni staral. Jsou na útěku. Super, co? Moc mě to nebavilo. Nevím, jestli se budu dívat dál. 1 epizoda.

The 100 (01x02). Čekala jsem něco příšerného, ale překvapilo mě to. A první dva díly byly fajn. Ale po dvou dílech se toho moc říct nedá. 2 epizody.

Black Sails (01x05). Piráti a intriky. On to není špatný seriál, ale přijde mi takový trochu roztahaný. Chybí mi už tři díly, ale nějak se na ně nechystám. 4 epizody.

Intelligence (01x07). Nuda. Američtí zachránci. Chvalme jejich sílu a odvahu. Bléé. 1 epizoda.

Celkem zhlédnutých epizod za březen: 34.

Předsevzetí.

2/25 pokračování v sérii
3/5 knih z knihovničky
15/52 dočtených knih
3529/19200 přečtených stran


2 komentáře:

 1. Na Etiketu a Špionáž se moc těším. Asi si pro ni brzy zajdu do knihovny. :)

  American Horor Story mi vůbec nesedlo. Jen tak tak jsem dokoukala první sérii, ale dál už pokračovat nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si musíš přečíst! :)

   Druhou sérii zkus, je to jiný příběh a třeba ti sedne. :)

   Vymazat