01.11.13

Bíglovský říjen #2

Mě to asi nebaví. Opravdu ne. Je začátek měsíce a říkate si, že je času strašně moc, že vše stihnete, že nemusíte s ničím spěchat. A pak je tu další měsíc. Nic neuděláte, nic nestihnete a víte, že i když si myslíte, že máte na všechno času dost, že to není pravda. Ani trochu. 

Žít s pocitem, že máte na všechno času dost, je prokletí. Opravdu. 

Je prvního listopadu, jedenáct třicet hodin. Můj muž vedle mě spí, když já tohle píšu, a vypadá, že má opravdu na všechno času dost. Asi mu závidím.

Takže to shrnu: Je to bída, přátelé. 

Knihy.

     Dočetla jsem celkem 3 knihy. Cukřík dostanu? Stydím se. Fakt. Jako každý měsíc. Musím začít něco dělat, nebo vás budu nudit opakováním.
Nemohla jsem se nějak donutit číst. A hlavně něco dočíst. 

Prozření Mary Dyerové. Kniha, která mě bavila. Recenze je. Doporučuji, je zvláštní. Myslím knihu, ne recenzi.  A to je její výhodou. 221 stran.

Zamilované duše. Recenze je. Bavilo mě to. Sice ne tolik jako Mara, ale bylo to příjemné čtení, když nechcete myslet. 203 stran.

Okřídlená duše. Paráda! Recenze je také. Doporučuji. Jasně, je to brak, ale je to super brak. Bavilo mě to. Přečetla jsem to během jednoho víkendu, a vzhledem k tomu, jak teď moc nečtu, tak to znamená docela dost. Takže pokud máte rádi detektivky a paranormálno, tak přečíst! 365 stran.

      A kolik mám tento měsíc rozečtených knih? 5. Já už se ani nestydím. To nemá smysl.

Prokleté sestry. Druhý díl Říše temnot. Hm. Co říct? Je zde hodně postav, ale ani jedna mě moc nezaujala. Vzhledem k tomu, že je to recenzní výtisk, tak to dočtu. Já si říkám, že jednou prostě narazím na knihu od L. J. Smith, která se mi bude líbit. Věřím tomu. Musí taková být. To by ji jinak tolik nevydávali, že jo? 125 stran.

Spisy II. Kniha se třemi  Borgesovými povídkovými soubory. Borgesův styl se mi líbí. Je někdy i vtipný a ironický. Akorát mi argentinské prostředí nepřijde tak atraktivní. Jsem zatím u druhé sbírky. Ráda bych tento svazek dočetla. 169 stran.

Chvíle před koncem. Já se na tu knížku těšila. Hodně. Ale vlivem nedostatku času, a asi hlavně nenálady, jsem se nedokázala pořádně začíst. Nezaujalo mě to. Upřímně... Nechápu, jak se hlavní hrdinka mohla tak blbě ptát, proč ona umřela (nebojte, to není spoiler, to je hned na začátku), když umřela v autě, které řídila její opilá kamarádka. Dnes musím jít do knihovny, tak Chvíli vrátím. 105 stran.

Julek Fučík/ Večně živý.  Eh. Já ani nevím, proč jsem si to přinesla z knihovny. Asi proto, že znám pana editora.  A také proto, abych si přečetla něco odborného. Chtěla jsem zkusit být intelektuálkou. No, asi vrátím k tomu tupému stádu. 27 stran.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Tohle já nebudu komentovat. Švejkovi bych chtěla někdy věnovat celý článek. Je to důležitá kapitola v mém životě. 117 stran.

Celkem přečtených stran za říjen: 1332.
Stran jsem přečetla více než v září. Ale! Řekla jsem si, že každý měsíc přečtu minimálně 1600 stran. V září mi jich chybělo 290. Když je tedy odečtu od října, mám 1042 stran za říjen. To znamená, že v listopadu jich budu muset přečíst 2 158. Uff. Už se těším, až někdy v červnu budu dočítat stránky za únor.

Seriály.

Seriálům jse se nevěnovala. Ne cíleně. Něco málo jsem přeci jen viděla. 

Agents of S.H.I.E.L.D. Uhm. Čekala jsem hodně. Hodně moc. A co jsem dostala? Hodně patosu. Hodně moc amerického patosu, který já nemám ráda. A ještě je to nuda. Hlavní (asi) hrdinka mi tam přijde lehce zbytečná, je protivná. Přijde mi, že je tam, aby tam byla a byla pěkná. Sky opravdu nemám ráda. A celkově mi ty postavy nepřirostly k srdci. 4 epizody.

Sleepy Hollow.   Od tohoto seriálu jsem nic nečekala. A díky tomu jsem byla mile překvapena. Líbí se mi to. Má to hlavu a patu. Snad se to nepokazí. Každopádně mám u tohoto seriálu, vlastně ne jen u tohoto, problém, že se na něho nemůžu dívat v kuse. Jeden týden jeden díl. A někdy vynechám. Jsem děsně pozadu. 3 epizody.

Witches of East End. Četla jsem první knihu ze série. Líbila se mi. Seriálu jsem se chtěla vyhnout, ale Lucuška (Zdravím!) říkala, že je to fajn. Ona to nečetla. Věřila jsem tedy jejímu vkusu a... Ale jo, není to tak špatné. Od knihy se to liší dle mě docela hodně, ale to není zápor. Zatím  jsem toho neviděla hodně, ale ráda budu ve sledování pokračovat. 1 epizoda.

Celkem zhlédnutých epizod za říjen: 8.
 Těch je, že? 

Filmy.

Deník Bridget Jonesové. Já tenhle film mám ráda. Hodně. Je to vtipné. Každopádně pořád žasnu nad tím, jak blbá a ošklivá ženská mohla sbalit právníka přes lidská práva.

Sex ve městě. Když nechci myslet a chci se vyvztekat u filmu, pustím si tohle. Hlavní hrdinky jsou blbé. Strašně. Podle mě. Ony si vykonstruují nějaký problém, aby ho mohly prodrbat s kamarádkami. O tom byl celý seriál. Film je to stejné. Ony nemyslí. Jinak nejlepší ráda do partnerského života: Nikdy nic, ani jediný problém, neřeš s partnerem, od partnerských problémů tu máš kamarádky, které ti vždy dobře poradí.

Mama. Včera jsme si řekli, že se podíváme na horor. Pak jsme chtěli jít hromadně čůrat, ale nakonec jsme byli stateční. Než byl konec, tak to mělo krásnou atmosféru. Příšera nebyla pořádně ukázaná - jen jí svítily oči. A konec byl na můj vkus takový explicitní. Každopádně temná a hrůzostrašná atmosféra byla pryč.

Musím se naučit neslibovat. Ale ještě to neumím, tak si chci slíbit, že listopad bude zajímavější. Určitě. 
Mějte se famfárově a hodně čtěte!


 

8 komentářů:

 1. O většině knih jsem nikdy neslyšela. Jen o Prozření Mary Dyerové. Mluví se o tom často ve videích zahraničních blogerů.
  Agents of SHIELD - pořád ještě doufám, že se to nějak rozjede, ale zatím nic moc. Jeidný kdo mi přirostl k srdci je dvojice mladých fyziků (biologů? chemiků všechno dohromady?)
  Deník B.J. je klasika :). Mama - koukala jsem na to s kamarádkou a myslím, že jsem na ten záchod radši pak ani nešla :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak o Švejkovi si určitě už něco slyšela. :))
   Mě ten seriál moc nebaví, určitě se na další díly podívám, nebo ... až prostě bude nálada, což někdy určitě bude. A ano, tyto postavy jsou zrovna fajn, ztřeštění inteligenti. :)
   Mama byla výborná, škoda toho konce.

   Vymazat
  2. Máš pravdu, o Švejkovi jsem trochu slyšela :D.
   Mě to zatím docela baví (nepřetáčím to až na konec jen abych věděla jak to dopadne), ale trochu mě to zklamalo. Měli by konečně začít řešit věci ohledně Extremisu (doufám, že se to tak píše).

   Vymazat
  3. Já vůbec nevím, jestli se to tak píše a asi ani nevím, co to je. Asi ten seriál nesleduju dostatečně pozorně. :o)

   Vymazat
  4. To sérum, po kterém "vybuchovali" v prvním díle. Bylo to taky myslím v Iron Manovi 3.

   Vymazat
  5. Aha! Iron Mana jsem zatím viděla jen jedničku. Co se týká těchto filmů, tak jsem prvně viděla Avengers, pak Iron Mana a včera Thora. Jsem v tomhle dost pozadu. :))

   Vymazat
 2. Tvé články mi vždycky zvednou náladu:) Okřídlenou duši zbožňuju (a taky je mi jedno, že je to brak:), Zamilované duše mám na stole, ale nemám čas. Zkusím si to s sebou vzít na mé pochůzky k doktorům, kniha je úzká - a já mám doktorů docela dost, takže bych to měla přečíst:) Co se týče rozečtených knih, jsem na to dost podobně - akorát já se za to ještě pořád trochu stydím:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Jen doufám, že to není jen kvůli tomu, že je tak povzbuzující číst o tom, jak je někdo na tom hůř než ty. :o)
   Já se za to také stydím, jen se na blogu přetvařuji, že nestydím! :))

   Vymazat